Suihkurusketus Oulu Unelmien Sävy Ihollesi Muutamassa Minuutissa
Suihkurusketus Oulu – saat unelmien sävyn ihollesi vain muutamassa minuutissa BellaHelenassa, kaupungintalon kupeessa.
Kauneushoitola BellaHelena tarjoaa That’so Sun Makeup Spray Tanning -suihkurusketuksia, jotka perustuvat sokeriuutteeseen ja antaa luonnollisen, hehkuvan lopputuloksen koko vartalolle. Nopea, turvallinen ja aurinkoa parempi vaihtoehto – varaa aikasi nyt ja koe Oulun suosituin spray tanning -kokemus!
Olemme tehneet tuhansia suihkurusketuksia BellaHelenassa – Oulun luotettavin Spray Tanning -suihkurusketuspalvelu.
That’so Sun Makeup Spray Tanning on suihkurusketusten huippulaatua: ei valumia, ei epätasaista väriä – vain kaunis ja tasainen lopputulos. Voit valita tummemman pähkinän sävyn tai luonnollisen kuparin, juuri kuten haluat. Suihkurusketus Oulussa ei ole koskaan ollut näin helppoa ja varmaa.
Spray tanning -suihkurusketuksen idea on yksinkertainen: iholle suihkutetaan paineilma pistoolilla ohutta sumua, jossa on sokeripohjaista ainetta, joka reagoi ihon pintakerroksen kanssa kuten auringonvalo – ilman auringon haittoja. Tuloksena on luonnollisen näköinen rusketus.
Nopea suihkurusketus – luonnollinen sävy ilman aurinkoa
Unelmien rusketus ilman aurinkoa – That’so Spray Tanning antaa iholle luonnollisen ihonsävyn nopeasti. Jos haluat unelmien rusketuksen ilman auringon haittoja, That’so-suihkurusketus on nopea ja luonnollinen ratkaisu.
Suurin etu? Nopeus. Suihkutus kestää vain muutamia minuutteja ja kuivattelu 10-15min, jonka jälkeen väri kehittyy iholle 12 tunnin kuluessa – vaikka nukkuisit. Tänä iltana tehty suihkurusketus on huomen aamulla valmis.
That’so-suihkurusketus on täysin luonnollinen ja myrkytön kauneushoito, joka suojaa ihoa UV-säteilyn vanhentavilta vaikutuksilta ja antaa sinulle hehkuvan lopputuloksen turvallisesti.
Miten Valmistaudun Suihkurusketukseen?
Hoidettu kuorittu iho takaa huipputuloksen, joka pysyy pitempään iholla. Jos suihkurusketus tehdään kuivalle hoitamattomalle iholle, rusketus irtoaa (kuoriutuu) iholta vanhan ihosolukon mukana pois 50-75% nopeammin. Kun taas hoidetulla, kuoritulla ja kosteutetulla iholla suihkurusketus pysyy jopa kaksi viikkoa.
Suihkurusketuksen laatu jälki on siis sidoksissa ihosi tilanteeseen. Esimerkiksi atoppisen ihotuksen iholle suihkurusketusta ei voi tehdä. Ei kannata tehdä, koska iho hilseilee luonnostaan. Hoida ihoasi, niin suihkurusketus on aina kauniimpi ja kestävempi.
Alla olevassa kuvassa vaalean ihotyypin omaavalle naiselle on tehty suihkerusketus. Hän ei välttämättä edes ruskettuisi normaalisti aurinkoa ottamalla ilman punoitusta. Hänen ihon pigmentti on sellainen. Vaaleaihoiset joutuvat käyttämään isoja 30-50 suojakertoimia aurinkovoiteissa kauniin rusketuksen saavuttamiseksi ja aurinkoa tulee ottaa vähän kerrallaan, useita päiviä.
Suihkurusketuksen värisävy?
Huom! Suihkurusketuksen värisävy ei koskaan ole saman värinen kuin aidossa auringossa otettu rusketus. Miksi? Suihkurusketus ei sisällä auringon UV-säteiden aiheuttamaa punotusta. Tietokoneen ruudun RGBT väri on myös eri, kuin aito oikea.
Paras lähtökohta suihkurusketukselle on puhdas kuorittu ja kosteutettu iho.
Toimi näin ennen suihkurusketukseen saapumista
1) kuori iho edellisenä iltana millä tahansa ´body scrum´ vartalon kuorinta aineella ja suihkuta iho puhtaaksi.
2) Levitä frotee kuivalle iholle mitä tahansa vartalon kosteutus ainetta, niin uudistunesta ihosta tulee pehmeän kimmoisa. Nukkumaan voiteet iholla
3) Suihkurusketuspäivän aamuna, käy suihkussa ja pese iho ylimääräisistä rasvoista, jotka eivät ole imeytyneet. Tämän jälkeen kuivaa iho frotee pyyhkeellä, mutta elä enää lisää vartalovoiteita iholle, koska ne eivät enää ehdi imeytyä ihoosi
Musta t-paita ja sortsit ovat erityisen hyvä asu suihkurusketukseen saapumiseen, myös löysät jogging housut käyvät. Hoidon aikana saat kosmetologilta hyviä ohjeita, että kuinka toimitaan.
Käsittelyn jälkeen voit rauhassa odotella, että aine kuivaa ihollesi. Sitten vaan pukeudut, t-paita päälle ja sorsit jalkaan. Suihkua ja saunaa pitää vältellä 12h, joka on aineen reagointiaika.
Tänään tehty on aamulla valmis =) suihkurusketus pysyy ihollasi erityisen kauniina seuraavat 5 päivää. Tämän jälkeen iho alkaa haalistua 2-3 viikossa ja palaa normaalitilaan.
Kauneushoitola BellaHelenaan on tehty suihkurusketukselle oma ilmastoitu vaaleansininen huone, jossa on alipaineimuri. Kaikki ohilentävät suihkeet hakeutuvat alipainetuulettimen suodatinpaperiin eivätkä jää ilmaan pyörimään, rusketustelttaan leijailemaan. Tämä takaa siistin ja tasaisen lopputuksen ilman valumia. Kosmetologit Helena T ja Helena K tekevät molemmat erityisen tarkkaa työtä, jotta siisti viimeistelty lopputulos saadaan aikaan.
Kesällä teemme That´so Makeup suihkurusketuksia päivittäin, joten kyllä onnistuu ja asiakkaat ovat olleet tyytyväisiä. Tulevat uudelleen. Huone ja laitteet puhdistetaan ja siivotaan päivittäin. Pidämme hygieniasta hyvää huolta.
Tervetuloa kokeilemaan suihkurusketusta. Voit varata ajan soittamalla numeroon 044-5522802. Ajanavaraus onnistuu myös internetissä, BellaHelenan Ajanavaraus24 palvelussa.
Suihkurusketus Oulu Unelmien Sävy Ihollesi Muutamassa Minuutissa
Suihkurusketus Oulu Unelmien Sävy Ihollesi Muutamassa Minuutissa
Tanssijat, bodarit ja fitnessurheilijat – käyttävät tummempaa pähkinän väristä suihkerusketusta ennen kisoja.
Bodyfitness urheilijat vahventavat väriä vielä voiteilla ennen lavalle kiipeämistä. Kuvassa keskellä poseeraava, tuore 2014 junior sarjan bodyfitness Suomenmestari Pauliina Räisänen (mustat bikinit, pokaali vasemmassa kädessä) käy Kauneushoitola BellaHelenassa säännöllisesti hakemassa suihkurusketuksen pintaan.
Pauliina sijoittui EM-kisoissa 4. joten kovatasoisesta nuoresta naisesta on kysymys. Hyvä, hyvä #bodyfitnesspauliina
Mikäli olet miettinyt suihkurusketusta – älä mieti enää – tilaisuutesi, ratkaisusi on BellaHelena.
That´so suihkurusketus maksaa 45€. Voimassaoleva ajantasainen päivän hinta näkyy nettissä hoitoa varattaessa. Saat muutamassa minuutissa sokeriin perustuvan kauniin That´so spray tanning suihkurusketuksen kauneushoitola BellaHelenassa.
That´so on parasta mahdollista laatua. Ei valumia, ei ylivärjääntymistä. Upea tasainen kaunis väri, tummempi pähkinä tai luonnollisen kaunis kupari. Kyllä onnistuu!
Kauneushoitola BellaHelenassa ylläpidetään kauneutta ja hyvinvointia -tervetuloa!
That´so Suihkurusketus Oulu Unelmien Sävy Ihollesi Muutamassa Minuutissa
Käytämme That´so värisävyistä Ultra Dark ja Classic värisävyjä ja näiden yhdistelmiä. Upea luonnollisen kaunis lopputulos syntyy myös kokemuksesta ja huippu laitteista.
That´so Makeup Sun Spray Tanning -suihkurusketus on upea!
F.A.Q.
Usein kysyttyä suihkurusketuksesta
Miten suihkurusketus toimii?
Suihkurusketuksessa iholle suihkutetaan ohut sumu That’so Sun Makeup -spray tanning -ainetta, joka reagoi ihon pintakerroksen kanssa ja tummentaa sen turvallisesti – ilman UV-säteilyä.
Kuinka nopeasti suihkurusketus näkyy iholla?
Rusketus kehittyy iholla noin 12 tunnin kuluessa. Parhaan tuloksen saat, kun annat värin muodostua yön yli.
Onko suihkurusketus turvallinen?
Kyllä, suihkurusketus on täysin turvallinen. That’so-tuote on sokeripohjainen, myrkytön ja dermatologisesti testattu.
Kuinka kauan suihkurusketus kestää?
Tulokset kestävät keskimäärin 5–7 päivää, ihotyypistä ja ihonhoidosta riippuen. Hyvä kosteutus pidentää rusketuksen kestoa.
Missä voin ottaa suihkurusketuksen Oulussa?
Kauneushoitola BellaHelena sijaitsee Oulun ydinkeskustassa, kaupungintalon vieressä. Olemme tehneet tuhansia suihkurusketuksia That’so-menetelmällä.
Voinko ottaa suihkurusketuksen vain kasvoihin tai jalkoihin?
Suihkurusketus on suunniteltu koko vartalon käsittelyyn, jotta lopputulos on tasainen ja luonnollinen. Jos haluat rusketuksen vain tietyille alueille, kuten kasvoihin tai jalkoihin, suosittelemme käyttämään laadukkaita itseruskettavia tuotteita, joita on saatavilla BellaHelenasta. Voit esimerkiksi Googlaa: ”itseruskettava jalat BellaHelena”, tai kysyä meiltä suosituksia.
Voiko suihkurusketukseen tulla yhdessä kaverin kanssa?
Kyllä voi! Vaikka itse spray tanning tehdään aina yksitellen, asiakkaat voivat kuivatteluvaiheessa olla hoitohuoneessa yhdessä. Tämä tekee kokemuksesta rennomman ja hauskemman. Olemme järjestäneet myös suihkurusketustapahtumia, joissa 4–8 hengen porukat saavat rusketuksen esimerkiksi juhlia, polttareita tai lomia varten.
Saanko alennusta jos rusketetaan vain osa kehoa?
Ymmärrämme täysin, että joissain tilanteissa toiveena voi olla pelkkä osarusketus – esimerkiksi vain kasvot tai jalat – ja että hinnan toivottaisiin olevan sen mukainen.
Kauneushoitola BellaHelena on korkeatasoinen kauneushoitola, jossa panostamme tasalaatuiseen hoitokokemukseen, palvelun ennustettavuuteen ja ammattimaiseen toteutukseen.
Tämän vuoksi emme voi räätälöidä jokaista hoitoa yksittäisten toiveiden mukaan tai tehdä poikkeuksia tuotteistukseen – vaikka teemmekin pieniä joustoja aikatauluihin ja hoitopolkuihin silloin, kun se on hoidon kannalta tarkoituksenmukaista.
Toimintamme perustuu suunnitelmallisuuteen ja tehokkaaseen työrytmiin – emme ole huutokauppa- tai tarjouspalvelutalo, vaan arvoa tuottava asiantuntijahoitola.
Olemme kuitenkin aina avoimia palautteelle ja uusille ideoille. Jos sinulla on ehdotus uudesta palvelusta (kuten erillisestä jalkarusketuksesta), voit lähettää toiveesi asiakaspalautelomakkeemme kautta.


















