Sääret Säihkyvän Sileiksi Alexandria Sokeroinnilla
Sääret Säihkyvän Sileiksi Alexandria Sokeroinnilla Oulussa
Mitä ihokarvojen poistaminen sokeroinnilla tarkoittaa?
Käykö sokerointi kipeää verrattuna vahaukseen?
BellaHelenassa käytetaan Alexandria Body Sugaring -sokerointimenetelmää Se on hellävarainen ja tehokas hoitomenetelmä, jolla pääset eroon häiritsevistä ihokarvoista tyylikkäästi ja nopeasti.
Sokerointi on hygieenistä. Lisäetu: Vartalosokeroinnissa sokerin ja oikean tekniikan avulla saadaan ihokarvojen poiston lisäksi poistettua hellävaraisesti myös kuollut ihosolukko. Sokerointi kuorii ihoa hoidon aikana.
Kauneushoitola BellaHelena tekee Body Sugaring -sokerointeja/ ihokarvojen poistoa Oulussa.
VARAA NYT AIKA ALEXANDRIA SOKEROINTIIN – niin voit nauttia säihkyvistä sääristä ja reisistä.
Voit katsoa vapaita aikoja netistä BellaHelenan Ajanvaraus24 palvelusta
Tietoa sokeroinnista:
– Sokeroinnissa karvat poistetaan karvan kasvusuuntaan, näin karvat eivät katkeile ja iho pysyy karvattomana pidempään.
– Sokeroinnilla voidaan poistaa hyvin lyhyitä, jopa 2 mm:n pituista luonnollista karvaa. Huom! Anna leikatun karvan hieman kasvaa. Sopiva sokerointiväli on noin 3-4 viikkoa (yksilöllistä).
– Mitä useammin käyt säännöllisesti sokeroinnissa, sitä heikommaksi karvankasvu käy ja meno eikun paranee 8)
– Sokeri ei tartu eläviin ihosoluihin, siksi sokeroinnin avulla saadaan turvallisesti ja hellävaraisesti poistettua karvat myös intiimialueilta – valitse bikini, kiitorata tai brassi
Ohjeita hoidon jälkeen:
– vältä saunaa ja urheilua (hikoilua) 12 tuntia
– Jos sinulta on poistettu kainalokarvat, vältä deodorantin käyttöä 12 tuntia
– Jos sinulta on poistettu kasvokarvoja, vältä tukkivia meikkiaianeita 12 tuntia
– Muista suojata iho auringolta seuraavana päivänä
– Muista kosteuttaa ja kuoria ihoasi säännöllisesti, näin estät tehokkaasti sisäänkasvaneet karvat.
Sääret Säihkyvän Sileiksi Alexandria Sokeroinnilla
Kauneushoitola BellaHelenassa onnistuu myös… Bikini, Landing Strip tai Brassi – you choose – rauhallinen rento ilmapiiri.
Ihanaa aurinkoista kesää kaikille =)
tv Helena Tauriainen, yrittäjä, SKY-kosmetologi