Kauneushoitola BellaHelena 9 Vuotta Kauneutta Oulussa
9v. Synttäreitä Juhlitiin Perjantaina 05.11.2021
BellaHelena on toiminut Oulussa nyt 9 vuotta. Synttäreitä juhlittiin hyvissä merkeissä. Sothys edustajat Terhi ja Minna esittelivät Sothys uutuuksia ja BellaHelenan kosmetologit tekivät freenä Shellac kestolakkauksia sekä Sothys meikkejä. Asiakkaille oli koko päivän kaikki palvelut ja tuotteet tarjoushinnoin. Elävää musiikkiakin oli ja Markun tekemää hyvää salaattia. Oikein kiva päivä, kiitokset osallistujille.
Kuvassa vasemmalta Terhi ja Minna (Helsingin vieraat) Sothys meikkitelineellä. Ylhäällä oikealla Helenan ottama selfie Terhin ja Jarlin kanssa. Oikealla alhaalla Helena K. tekee free meikkiä asiakkaalle.
Salaattia ja elävää musiikkia
Kuvassa vasemmalla mieheni Markku, joka vastasi päivän tarjoilusta ja juomista. Ylhäällä kuva Sothys uutuus lahjoista. Elävää musiikkiakin oli. Ihku ihana Nanna Louhela viihdytti meitä laulutaidoillaan.
Sothys Meikkejä ja Shellac Kestolakkauksia
Kuvassa vasemmalla Mervi ja Maison Roude by Sothys meikissä. Ylhäällä oikealla Shellac kestolakkaukset esittelyssä. Oikealla alhaalla Jarl tekee freenä lakkauksia asiakkaalle.
Sothys Meikkejä ja Shellac Kestolakkauksia
Kuvassa vasemmalla Helena tekee käsihoitoa. Ylhäällä oikealla Mia meikkaa Sothys meikeilla ja oikealla Terhi ja Helena on kassalla. Kaikki tuotteet ja palvelut olivat koko päivän mukavaan -20% tarjoushintaan.
Rouge by Sothys Meikkauksia ja Shellac Kestolakkauksia Freenä (0€)
BellaHelenan 9v. synttäripäivänä Maison ja Mia tekivät 45min meikkauksia freenä (0€) Rouge by Sothys uutuusmeikeillä. Mira ja Jarl tekivät freenä (0€) 45min Shellac UV-kestolauksia.
Miten ajat varattiin?
Aikoja ilmaiseen meikkiin ja kynsiin perjantaille 05.11.2021 varattiin lähettämällä sähköpostia uutiskirjeen ilmoittautumisnappuloista Sothys-meikkiin tai Shellac-kynsiin (KATSO TÄSTÄ).
Huom! Kaikki huipputuotteet olivat koko päivän tarjoushinnoin -20% Sothys, Dr. Eckstein, Dermia Solution.
Kauneushoitola BellaHelena 9 Vuotta Kauneutta Oulussa synttäritarjouksia perjantaina 05.11.2021
BellaHelena on toiminut Oulussa nyt 9 vuotta. Juhlimme 9v. synttäreitä hyvillä -20% tarjouksilla.
Asiakkaat ovat löytäneet BellaHelenan kauneudenhoitopalvelut, kuin myös Hallituskatu 10 B sisäpihan ilmaiset asiakasparkkipaikat.
Alussa 2012 oli vain yksi kosmetologi Helena tekemässä kauneudenhoitoja, mutta 5 vuotta BellaHelena on ollut 3 kosmetologin hoitola.
BELLAHELENAN TARINA – miten kaikki alkoi?
BellaHelena on suosinut, kannustanut ja kouluttanut työntekijöiksi oululaisia nuoria vasta valmistuneita kosmetologeja.
Jo kolme osaavaa kosmetologia on lähtenyt omille siivilleen. Perustanut oman yrityksen. Olemme tästä iloisia ja ylpeitäkin, että ovat oppineet tekijöiksi kauneudenhoitoalalle. Oppi on mennyt perille.
Ranskalainen Sothys kosmetiikkasarja BellaHelenassa
Ranskalainen Sothys kosmetiikkasarja on ollut BellaHelenassa kauneushoitolan perustamisesta alkaen. Sothys on ollut Suomessa jo 75 vuotta.
On ollut ilo työskennellä laatua arvostavien asiakkaiden kanssa, kuin myös Sothys maahantuontia hoitavan Eurocosmetis Oy/Terhi Rikkisen kanssa. Sothys on kauneudenhoidon huippua.
Koronasta johtuen emme voi pitää BellaFemme iltaa
Yllä kuva vuoden 2017 BellaFemme illasta.
Olemme normaalisti järjestäneet kauneushoitolan tiloissa synttäripäivänä BellaFemme asiakasillan tarjoamalla mukavaa musiikkia, toimintaa ja salaattia juomien kera. Harmiksi todetaan…
Syksy 2021 on jo toinen koronaviruksenta johtuva poikkeus. Asiakasiltaa ei järjestetä.
Toimimme edelleen terveysturvallisuus periaate edellä, joten yhteistä asiakasiltaa emme voi tänäkään vuonna järjestää.